تبلیغات

پیام های مناسبتی
آخرین ارسال های تالار
کربلا منتظر ماست بیا تا برویم ..

شفقنا(پایگاه بین الملی همکاری های خبری شیعه)
چند روزی است اگر از سمت خیابان کوفه به نجف گذر کنی، در کنار جاده حضور عابران پیاده چشمگیر است، هر کس از سویی امده، از بصره و جنوبی ترین منطقه عراق تا کوفه، حتی ممکن است به افرادی بر بخوری که از بغداد به نجف آمده تا در این  همگامی همراه باشند. همه هستند از هر نقطه از هر سو، از اهواز، کویت، بحرین، قطیف، تهران، پحتی دورتر، هند، پاکستان . . .
موسم اربعین که می شود، حال و هوا عجیب تغییر می کند، اینجا نجف میزبان زائران بی شماری است که قصدشان عزیمت به کربلا است، سرزمین حسین، همپا با زینب به سوگواری حسین می روند. عده ای نجف ابتدای راهشان هست و اکثریت نجف نقطه عطفی برای سلام بر امام رئوفشان.
و در این راه هر کس بنا به نیتش کمر به همراهی و استقبال بر این همراهان آل رسول دارد. همه چیز را با افتخار آماده کرده اند، از غذا تا وسیله آرامش،  نجف تا کوفه این روزها میزبان کسانی هست که امید دارند، همگام حسین باشند و همراه زینب، خرد و کلان در این همایش عاشورایی همقدم هستند، راهمپیمایی اربعین بی شک یکی از پرتعداد ترین حضور محبان اهل بیت در یک حرکت خودجوش مردمی است. شفقنا نیز سعی خواهد کرد این حماسه را به مرور به تصویر بکشد

تصاویر بیشتر در همین لینک (التماس دعا ):: لینک ثابت
ن : talati
ت : 9 دی 1391
بازدید : 253
نظرات : 1
فیلم کوتاهی از شبیه خوانی در عاشورا - میدان قیام هادیشهر
ن : talati
ت : 7 آذر 1391
بازدید : 870
نظرات : 0
رازی حیرت انگیز از حرم علمدار حسین (ع) / آبی که تا ابد شرمنده شد


به گفته یکی از خادمان حرم علمدار کربلا شیخ عباس ۷۴ ساله که قدیمترین خادم با ۳۶ سال خدمت در حرم ان حضرت است.درباره ی آبی که در اطراف قبر علمدار کربلاست اینگونه میگوید:ماجرا را زبان این پیر غلام پی میگیریم.

قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت که از ۴۰۰ سال قبل که آب لوله‌کشی نبود این آب مرتب می‌جوشید و از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج می‌شد که مزه و طعم آن آب از بهترین آب معدنی امروز هم بهتر بود و آن سرداب پله داشت مردم می‌آمدند و از آن آب به عنوان تبرک استفاده می‌کردند که آب در تابستان خنک و در زمستان گرم بود.

http://s1.picofile.com/file/7563329244/HaramAbalfazl1.jpg

اما یک فرد از خدا بی‌خبر آمد به بهانه اینکه تَرَکی در دیوار حرم اباالفضل پیدا شده گفت، می‌خواهم آزمایش کنم این آب از کجا می‌آید و بعد آن دو چشمه را کور کرد و هر چه تلاش کردند، آن دو چشمه احیا نشد.اما بعد از دو ماه آب دوباره بالا آمد و به سرداب رسید و آن آب چشم‌های کور شده را شفا می‌داد. از ۵۰ سال قبل تاکنون این آب در یک سطح ثابت مانده و نه کم و نه زیاد می‌شود. وی ادامه داد: شما به خوبی می‌دانید اگر آب به مدت ۱۰ روز در یک جا بماند گندیده می‌شود، اما این آب با وجود اینکه در ورودی آن بسته شده مانند گلاب می‌ماند و در اطراف قبر مطهر حضرت اباالفضل حلقه زده و همچنان بسیار تازه و معطر مانده است.

وی افزود: هم اکنون در بخش درب صاحب‌الزمان مرقد مطهر اباالفضل پنجره کوچکی قرار دارد که وصل به سرداب حرم است و اگر نگاه کنید از آن مرتب بوی گلاب می‌اید و این همان آبی است که متأسفانه خادمان کنونی در ورودی آن را و راه رسیدگی به سرداب را به روی زوار بسته‌اند.

این آب چند ویژگی دارد. اول اینکه اگرچه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است.

ویژگی دوم آن که سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل(ع) است آب از دیواره دور قبر به داخل نفوذ نمی‌کند.

http://s1.picofile.com/file/7563332896/HaramAbalfazl2.jpg
منبع: گوناگونها


:: لینک ثابت
ن : talati
ت : 3 آذر 1391
بازدید : 232
نظرات : 0