تبلیغات

پیام های مناسبتی
آخرین ارسال های تالار
مسؤلین در تائید صلاحیت شوراها دقت کنند(نماز جمعه شهرستان جلفا - هادیشهر)


امام جمعه موقت شهرستان جلفا بر لزوم دقت در تایید یا رد صلاحیت کاندیدهای شوراهای اسلامی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه فرهنگی اطلاع رسانی مسجد امام زمان(عج) جلفا،حجت الاسلام جواد علیزاده با بیان اینکه در تایید یا رد صلاحیت شوراهای اسلامی، شورای نگهبان وظیفه ای ندارد گفت: مسؤلین شهرستان باید بدون تنگ نظری و آسان گرفتن مشکلات افراد در ارائه صلاحیت کاندیداهای شورای اسلامی دقت نمایند.

وی سخت گیری بی مورد و سهل گرفتن مشکلات افراد در زمان تایید صلاحیت توسط مسؤلین را از عوامل اصلی بروز مشکلات در بدنه شوراهای اسلامی دانست.

امام جمعه موقت شهرستان جلفا در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم رعایت موازین شرعی، قانونی و حقوق مسلمانان و آحاد جامعه از سوی شوراهای اسلامی تاکید کرد و گفت: مردم همواره طی بیش از سه دهه پیروزی انقلاب اسلامی با بصیرت و آگاهی نسبت به نیازهای جامعه و کارایی و شخصیت افراد در انتخابات شرکت کرده اند و این وظیفه مسؤلان را دشوارتر می کند.

وی لزوم توجه به پرهیز از تعصبات غیر دینی در تبلیغات انتخاباتی، تهمت و زیر سوال بردن عملکرد مسؤلین، پرهیز از وعده های دروغین و تخریب شخصیت آنان را مورد تاکید قرار داد و افزود: از مهمترین شاخصه های انتخاب فرد اصلح در انتخابات، پایبندی وی به قانون می باشد و باید این مهم در دوران پیش از انتخابات نیز مشهود باشد.

وی تصریح کرد: قانون مداری لازمه فرد تصمیم گیرنده در جامعه اسلامی است و باید مورد توجه مسؤلین در تایید صلاحیت و انتخاب شورا توسط مردم قرار گیرد.

وی گفت: وقتی سخن از حماسه سیاسی بر میان می آید ناخودآگاه ذهن ها به سوی انتخابات معطوف می شود و مطمئنا مردم حماسه سازان اصلی خواهند بود.

حجت الاسلام علیزاده ضمن تشریح برخی از محورهای لازم برای تحقق حماسه سیاسی، مشارکت گسترده مردم و بصیرت افزایی توسط مسؤلان را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: بیداری های اسلامی با الگوگیری از انقلاب جمهوری اسلامی ایران نه تنها در بین دولتمردان بلکه در قلب ملت های دنیا رسوخ کرده و روز به روز در حال گسترش می باشد.:: لینک ثابت
ن : talati
ت : 15 اردیبهشت 1392
بازدید : 193
نظرات : 0
0 دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد ! اولین نفر باشید ...

دیدگاه خود را به ما بگویید

نظر شما :

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: